Autor Andrzej Milewski

Portal Gdy Kobiety Tworzą jest miejscem gdzie prezentowana jest twórczość kobiet i wartości, z którymi się identyfikują jak miłość, biznes, sztuka, podróże i edukacja. Powyższy artykuł przedstawia propozycję poglądów na wymienione wartości od strony mężczyzny. Andrzej Milewski jest autorem przewodnika po nauce języków obcych: 7 SEKRETÓW NAUKI JĘZYKÓW. JAK OPANOWAĆ KAŻDY JĘZYK OBCY ŁATWIEJ, SZYBCIEJ, SKUTECZNIEJ, SOLIDNIE. Celem przewodnika jest zapewnienie korzyści takich jak: pomoc w redukcji trudności związanych z nauką nowego języka, m.in. ograniczenie towarzyszącego negatywnego myślenia i redukujących emocji, eliminacja niechcianych kosztów, niekomfortowych sytuacji, pomoc w usunięciu nawyków opóźniających opanowanie języka, uczynienie radości z nauki języka obcego, umożliwienie osiągnięcia maksymalnej motywacji do uczenia i przygotowanie do rozpoczęcia przyjemnej podróży z językiem nową bez dziur, szeroką, krótką, łatwą, bezpieczną, pokonywaną z łatwością bez bólów siedmiopasmową autostradą nauki każdego języka obcego. Andrzej Milewski jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Gospodarczej, Cambridge Ruskin International College oraz Anglia Ruskin University w Cambridge, w Wielkiej Brytanii, obecnie pracuje jako trener języka angielskiego w Nowym Targu dla Centrum Szkoleniowego Masterlang w projekcje Unii Europejskiej, pomaga w przygotowywania prezentacji publicznych i prac pisemnych oraz prowadzi Kurs Pozytywnego Myślenia. a także

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Czytelnia,Miłość i Związki»Kobiety Czytają,Znani Autorzy o Miłości»Siedem Dowodów Miłości - Pozytywny rozwój osobisty męskim okiem
Dr Mike Murdock - Siedem Dowodów Miłości Pozytywny Rozwój osobisty męskim okiem

Siedem Dowodów Miłości - Pozytywny rozwój osobisty męskim okiem

Dr Mike Murdock – Siedem Dowodów Miłości
Pozytywny Rozwój osobisty męskim okiem

Mike Murdock to amerykański autor książek, kompozytor, piosenkarz, założyciel i pastor kościoła The Wisdom Center w stanie Teksas. Mike Murdock w roku 1989 uzyskał tytuł doktora i w swoich pracach omawia wiele tematów, jednym z nich jest miłość. Dr Mike Murdock udowadnia, że miłość żyje. Wymienia on oznaki istnienia miłości w siedmiu punktach: 7 Proofs of LoveSiedem Dowodów Miłości.

Jak można udowodnić istnienie miłości? Odpowiedź w skrócie brzmi następująco:

  1. Pierwszym dowodem miłości jest gotowość do słuchania z zainteresowaniem. Bycie zainteresowanym słuchaczem jest pierwszym najważniejszym dowodem miłości. Ćwiczeniem na wypracowanie tej cechy mogą być afirmacje: słucham swoich pozytywnych myśli. Słucham co mówię. Moje myśli i słowa są bardzo ważne. Słucham co mówią inni. Słowa mojego rozmówcy są ważne. Otwieram się na to co mówi moja rozmówczyni, mój rozmówca. Jestem gotowa/y do słuchania tego co mówi świat.
  2. Drugim dowodem miłości jest pasja. Dr Murdock mówi, że istnienie miłości wiąże się z pasją: Pasją do tego, by sprawić drugiej osobie przyjemność, (inna przyjemność od chęci i pożądania, wyciągnięcia przyjemności od drugiej osoby). By to osiągnąć, Mike poleca zadanie sobie pytania: Co ta osoba kocha? Czym ona się cieszy? Co się jej podoba? Kolejne mądre zdania pastora to: If someone loves you, they discern your discomfort. Love has a passion to pleasure, co w tłumaczeniu brzmi: Jeśli ktoś Cię kocha a będziesz w sytuacji dyskomfortu to ta osoba spostrzeże, rozpozna, będzie badać twój dyskomfort. Ta osoba ma pasję miłości, którą chce się podzielić niosąc ci ulgę. Mike zadaje kolejne pytanie: Skąd wiesz, że ktoś Cię kocha?, na które sam odpowiada: Wiesz po tym, że ta osoba ma płomienne uczucie, które umożliwia, służy, dostarcza tego czego potrzebujesz.
  3. Trzecim dowodem miłości jest zdolność dostosowania się do zmian. Dobre chęci, zgoda, usłużność w kierunku zmian to trzeci dowód miłości, który uzyskać można mówiąc na głos afirmacje: jestem otwarta/y na zmiany. Posiadam zdolność przystosowania się do zmian.
  4. Czwartym dowodem miłości jest nieustająca chęć niesienia ochrony. Dawać komuś ochronę możesz wtedy, gdy kochasz siebie, ochrona jest tam, gdzie jest miłość. Mike stwierdza: Kochać siebie samego równa się miłości do innych, miłość innych równa się, jest jednakową z miłością własną, Dlatego ważnym jest, by kochać samego siebie. Pomocna może być afirmacja: Ochraniam innych, bo kocham siebie.
  5. Piątym dowodem miłości jest gotowość do zdefiniowania oczekiwań. Mike stwierdza, że: Miłość kreuje oczekiwania, miłość produkuje oczekiwania. Dobrym ćwiczeniem na wypracowanie piątego dowodu miłości są afirmacje: kocham siebie, więc oczekuję. Określam jasno swoje oczekiwania, bo kocham.
  6. Szóstym dowodem miłości jest gotowość dzielenia się darem poprawek i sprostowań. Mike głosi: Dar poprawek i sprostowań zmniejsza, redukuje i osłabia bolesne doświadczenia. Nie pozwolę komuś, kogo kocham, by żył bez daru poprawek i sprostowań. Ich powodzenie, pomyślność, szczęście jest ważniejsze dla mnie, niż tkliwość, przywiązanie, oddanie. Powstrzymanie ich bólu jest ważniejsze dla mnie, niż odczuwanie miłości do nich. Jeśli naprawdę kochasz kogoś, to nie pozwolisz jej/jemu na to, by zniszczył/a swoje życie i staczał/a się w złą stronę. Jeśli ją/jego kochasz.
  7. Siódmym dowodem miłości jest szybkość przebaczania. W momencie gdy usuniesz żal, pretensje, urazy, niezadowolenia, smutki ze swojego serca, to w to miejsce pojawia się zadowolenie, radość, miłość. Dlaczego mamy przebaczać? Dlatego, że potrzebujemy miłości, bez przebaczenie nie ma miłości. Pastorowi zależy na tym, by szybko przebaczać, gdyż zwlekanie z przebaczeniem oddala możliwość przyjęcia miłości, wiary i Boga, a tym samym oddala zdolność kochania. Im szybciej przebaczysz tym szybciej będziesz żył/a w miłości i szczęściu.

Na zakończenie, znane powiedzenia można sparafrazować: jeśli ktoś nie kochał, ten nie poznał celu i sensu życia; gdy nie masz miłości jesteś jak miedź brzęcząca.

Zapraszam wszystkich, tych, którzy szukają miłości i tych którzy znaleźli już miłość, do pracy z powyższymi afirmacjami, bo warto na nowo i nadal uczyć się miłości, wciąż odkrywać miłość, wciąż kochać, być kochanym, bo warto mieć cel i sens swojego życia oraz dźwięczeć jak złoto.

Andrzej Milewski

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment