Autor Danuta Antas

Artysta , filolog j. angielskiego, twórca oraz autorskich projektów graficznych cechujących się odważnym designem i specyficzną, trudno uchwytną atmosferą. Promotorka kultury i twórczości kobiet. Stworzyła magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, publikuje artykuły o sztuce, fotografii, marketingu internetowym. Wyróżniana na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Miłośnik przyrody, dobrej książki i ambitnego filmu, właścicielka 2 psów i 3 kotów.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sukces i Inspiracje»Psychologia Sukcesu»Jak być bardziej atrakcyjną w towarzystwie - ABC kreowania wizerunku
Jak być bardziej atrakcyjną w towarzystwie - ABC kreowania wizerunku

Jak być bardziej atrakcyjną w towarzystwie - ABC kreowania wizerunku

Atrakcyjność, to cecha, której pragnie dla siebie każdy człowiek, a w szczególności kobietom zależy na tym, aby przyciągać uwagę mężczyzn i zapewne nie tylko mężczyzn. Niektórym kobietom może się wydawać, że nie mają żadnych szczególnych cech – zgrabnej figury, ładnej twarzy, pięknych włosów – aby być atrakcyjną, ale nie ma nic bardziej mylnego. Każda kobieta może przyciągać uwagę, budzić podziw, wyzwalać pozytywne emocje. Dowodem na to jest fakt, że bez względu na wiek i wygląd, kobiety znajdują partnerów. Rzecz jednak w tym, aby przyciągać do siebie właściwych ludzi i partnerów takich, jakich pragniemy. Specjaliści od wizerunku podkreślają, że ładny wygląd, zgrabna sylwetka, modne ubranie, same z siebie nie gwarantują sukcesu towarzyskiego. Zatem jak być bardziej atrakcyjną w towarzystwie?

Co powoduje, że jedne kobiety są w towarzystwie bardzo popularne, a inne siedzą samotnie w kącie obserwując toczące się wokoło życie?

Zawsze myśl jak wielcy. Myślenie, wyobraźnia nie mają granic. To, co pojawia się w twoim umyśle, może zostać stworzone w świecie materialnym. Wyobrażaj sobie, że przyciągasz mnóstwo ludzi, bo jesteś wyjątkowa.

Bądź pierwszą osobą, która dostrzeże w tobie niezwykły potencjał.

Kreowanie wizerunku osoby atrakcyjnej dla innych, zaczyna się od regularnej pracy nad sobą samym. Każdy człowiek sam odpowiada za to, jak go inni postrzegają i każdy sam ma wpływ na to postrzeganie. Zrozumienie tej fundamentalnej zasady, to podstawa do tego, by zacząć świadomie i celowo kształtować swój wizerunek w świecie. Jeżeli masz ambicje, aby być osobą wyrazistą, rozpoznawalną, atrakcyjną towarzysko i zawodowo, to zacznij się kierować zasadą

Nie oczekuj, aby inni uważali ciebie za wyjątkową osobę, jeżeli ty sama tak o sobie nie myślisz.

Sposób, w jaki postrzegasz siebie jest odbierany przez innych ludzi poprzez energię, jaką emanujesz.

Twoje myśli, uczucia, strachy, obawy wpływają na twój wygląd, na to, jak się poruszasz, mówisz, jak działasz. Jeżeli nie wierzysz w siebie, jeśli uważasz, że to, co robisz w życiu, to nic wielkiego, że nic nie umiesz i w ogóle jesteś do niczego, albo co gorsza, uważasz, że robisz takie sobie drobiazgi, szmatki, itp. – mając na myśli swoje wyroby rękodzieła – to nie oczekuj, by inni ludzie traktowali ciebie lepiej, niż ty sama.

Dopóki sama nie spojrzysz na siebie z uznaniem, obojętnie jak wielkie, bądź małe są twoje osiągnięcia, zawsze będziesz małą dziewczynką, która bawi się lalkami i nic się nie zmieni, dopóki sama nie dostrzeżesz w sobie wielkiej osoby. Wielka osoba to nie tylko taka, która zdobywa szczyty, medale olimpijskie, wygrywa prestiżowe konkursy. Czasami dużo większego wysiłku wymaga pokonanie własnych barier, strachów, ograniczeń i radykalna zmiana stylu życia, podejmowanie zupełnie nowych wyzwań. Każda kobieta, która łączy pracę zawodową z prowadzeniem domu, wychowaniem dzieci i jakimś własnym hobby, jest niezwykle wielką osobą, zważywszy na to, ile spraw, trudnych sytuacji i ile rzeczy musi wykonać każdego dnia.

Wielka osoba to taka, która ma odwagę, by się zmierzyć z własnym strachem.

Już pierwsza decyzja, że chcesz nadać swemu życiu więcej wartości i sensu, pierwszy podjęty krok w kierunku realizacji swoich marzeń, pragnień, sprawia, że jesteś WIELKA!

Kolejnym krokiem, który możesz zrobić, aby poczuć się bardziej atrakcyjną jest budowanie swojego autorytetu. Każdy człowiek w jakiejś dziedzinie ma więcej wiedzy i umiejętności, niż większość innych ludzi. Dlatego

Zacznij dzielić się z innymi swoją aktualną wiedzą z dziedziny, którą się zajmujesz

Załóż bloga (możesz skorzystać z darmowych systemów blogowych, jak Blogger, czy WordPress) i zacznij pisać o tym, co robisz – praca zawodowa lub hobby – dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Zawsze będą tacy, którzy wiedzą mniej i z radością będą zaglądać na twojego bloga, by czytać z głębi serca napisane porady. Dla tych osób staniesz się autorytetem i sama przekonasz się, że masz innym bardzo wiele do zaoferowania. Zobaczysz, jak wzrośnie twoje poczucie własnej wartości.

Myśl i mów o sobie zawsze z miłością i uznaniem

Nie ma nic gorszego dla budowania wizerunku, jak stwierdzenia typu Ale jestem gapa!,

gdy coś ci się nie uda. Jeżeli nie polubisz siebie i nie zaakceptujesz swoich błędów, pomyłek, to nie będziesz w stanie lubić innych ludzi i akceptować ich słabych stron. A jeśli nie polubisz ludzi, to czy oni mogą postrzegać Ciebie w dobrym świetle?

Pamiętaj, twoja podświadomość przyjmuje dosłownie każde twoje stwierdzenie.

Ona nie ma poczucia humoru i nie traktuje niczego ot tak sobie. Może ci się wydawać, że jak  w chwili gorszego nastroju powiesz o sobie, jestem do niczego, to gdy następnego dnia nastrój ci się poprawi, wszystko będzie w porządku. Ale tak nie jest. Twoja podświadomość przyjęła informację dosłownie, czyli jesteś do niczego i uruchomiła samospełniający się program, ciąg zdarzeń, które będą potwierdzać twoje mimochodem rzucone przekonanie o byciu do niczego.

Bądź szczera i uczciwa wobec siebie

Nie można siebie polubić, jeżeli się jest nieszczerym wobec siebie samej.

Często mamy tendencję zaprzeczać swoim uczuciom, poglądom, upodobaniom, po to tylko, by inni nas zaakceptowali, polubili. Okłamywanie, oszukiwanie siebie, nawet w drobnych kwestiach, powoduje, że gdzieś w głębi nas samych brzydzimy się swoją postawą. Nie mamy do siebie szacunku. To też odbija się w aurze, jaka nas otacza. Ludzie to czują tak, jak my sami wyczuwamy brak szczerości u innych ludzi.

Będąc osobą szczerą i uczciwą wobec siebie samej, mówiąc i myśląc o sobie dobrze, z miłością i uznaniem, sama w krótkim czasie zobaczysz, że ludzie zaczną patrzeć na ciebie z uznaniem. Twoja niezwykłość będzie na ludzi działać jak magnes. Zaczniesz ich do siebie przyciągać.

Wszystko inne, co pisze się na temat budowania wizerunku, bycia atrakcyjną osobą, to tylko mało istotne elementy graficzne w wyglądzie zewnętrznym. Wizerunek to nie to, co widać na zewnątrz, choć tak może się wydawać, tak samo, jak o wartości książki nie decyduje jej okładka, ale jej zawartość merytoryczna.

Jeżeli chcesz być atrakcyjna dla ludzi wartościowych, oprzyj swoją siłę na wartościach, a nie na wyglądzie.

W sposób naturalny, gdy będziesz sama się postrzegała w lepszym świetle, zadbasz o swój ubiór, fryzurę, czy sylwetkę, ale elementy te nie będą decydowały o twoim samopoczuciu. W tym tkwi klucz bycia prawdziwie atrakcyjną osobą.

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Danuta AntasAbout post author
Related posts

One comment

 • Marzec 8, 2013 5:30 pmPosted 1 year ago
  Katarzyna Koźlińska

  I dochodzimy do sedna, istoty wszystkiego – kochania siebie. Jest w nas tyle głęboko ukrytych emocji, lęków i poczucia winy, że w gruncie rzeczy, na poziomie podświadomym, nie lubimy siebie. Tak jak mówi Louis Hay – masz problem z finansami? w firmie? z relacjami? ze zdrowiem? Kluczem do powodzenia w każdym z tych obszarów jest akceptacja siebie.
  Poza tym, jak mają polubić nas inni, skoro sami siebie nie lubimy?
  Jak ktoś może nas obdarować miłością, skoro nie kochamy siebie?

  Odpowiedz

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment