Autor CREA

Magazyn dla kobiet kreatywnych CREA CREA GdyKobietyTworza.pl powstał by promować twórczość kobiet oraz inspirować, edukować i zachęcać kobiety do realizacji własnych pasji i marzeń. CREA to artykuły na temat reklamy, marketingu, psychologii sukcesu, to prezentacja twórczych kobiet, galeria sztuki i sklep kreatywny.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Styl Życia»Blogowanie,Życie ze zwierzętami»Paulina Dudek - Psi Blog BiałyJack.pl
Paulina Dudek - profesjonalny blog BiałyJack.pl

Paulina Dudek - Psi Blog BiałyJack.pl

Naszą dzisiejszą rozmówczynią jest Paulina Dudek, urodzona w ’88 w Zamościu, słynnej polskiej Perle Renesansu. Z wykształcenia filolog polski, dziennikarka, z zawodu copywriter i korektorka. Z zamiłowania, blogerka zajmująca się amatorsko również szkoleniem psów, głównie swojego, a także fotografią. Zaangażowana w działalność organizacji pozarządowych jako wolontariuszka. Kocha dobrą literaturę i góry, w których jest co roku z najbliższymi. Od ponad 2 lat właścicielka Małego Białego, o którym jest jej psi blog Mieszkała w dwóch dużych miastach – w Lublinie i we Wrocławiu, aby w końcu wybrać zacisze małego miasta – Skarżyska-Kamiennej.

Przeczytaj o tym, czym się interesuje i jak organizuje swój mocno zajęty czas Paulina.

Jesteś bardzo młodą osobą, niedawno ukończyłaś dopiero studia. Wiele młodych osób nie wie, co ze sobą zrobić po ukończeniu edukacji. Najczęściej wybierają pierwszą lepszą pracę, jaka im się nawinie, a potem … jakże często przychodzi rozczarowanie, że to dorosłe życie nie jest takie ciekawe, jak się wydawało będąc uczniem. Jak Ty sobie poradziłaś po studiach z kwestią nadmiaru wolnego czasu, nadmiaru wolności w podejmowaniu decyzji i znalezienia sobie zajęcia? Czym się zajmujesz obecnie?

Częściowo nie miałam tego problemu, bo od początku studiów wiedziałam, co chcę robić, i pracowałam dorywczo – zdalnie. Nie miałam wielkiego przeskoku między czasem studiowania a czasem po studiach – w trakcie studiów dziennych też nie miałam zbyt wiele czasu, bo byłam aktywnie zaangażowana w rozmaite wolontariaty, głównie na rzecz bezdomnych zwierząt. Dużo moim zdaniem daje studiowanie i mieszkanie z dala od domu rodzinnego – pozwala nauczyć się nie tylko podejmowania decyzji (bo to bywa aż za proste), ale przede wszystkim, odpowiedzialności za nie.

Dziś zajmuję się copywritingiem, pracuję głównie zdalnie, bo taka praca moim zdaniem ma sens i przyszłość, choć polscy pracodawcy dopiero przekonują się do tej myśli.

Jak to się stało, że założyłaś bloga Biały Jack? Wiele dziewczyn pisze o ciuchach, kosmetykach itp. A Ty o psach.

Od dziecka spędzałam czas aktywnie i nie byłam zbyt chętna do rozmów o kosmetykach czy modzie – po prostu mnie to nie interesuje. Psami interesowałam się już wcześniej, miałam z nimi styczność w dzieciństwie, a potem na studiach, gdy prowadziłam dom tymczasowy – przystań dla psów między bezdomnością czy schroniskiem a znalezieniem nowego domu. Gdy trafił do mnie długo wyczekiwany jack russell terrier, postanowiłam zapisywać nasze przygody, wyrażać swój światopogląd w sprawach psich, a jednocześnie obalać mity na temat psów ogółem, tej konkretnej rasy i jej wychowania.

Czy wybór psa był świadomy, czy to przypadek? (chodzi mi o to, czy od początku wiedziałaś/byłaś świadoma, jakie potrzeby ma taki pies.

był świadomy, nosiliśmy się z nim przez kilka lat z moim chłopakiem. Zanim zdecydowaliśmy się na tę rasę, dużo czytaliśmy o innych, szukaliśmy takiej, która sprawdziłaby się w naszych warunkach i która by się z nami nie męczyła – a my z nią. Gdy wybór padł na jack russell terriera, przez kilka miesięcy wybieraliśmy hodowlę, i dopiero wtedy zdecydowaliśmy się na konkretnego psa.

Paulina Dudek Blog BialyJack.pl o psach rasy jack russell terrie

2-3 najważniejsze rzeczy, których się nauczyłaś/zrozumiałaś dzięki psu

Pierwsza i chyba najważniejsza – konsekwencja i cierpliwość popłacają. Zwłaszcza z tą pierwszą miewałam problemy, a posiadanie psa pomogło mi rozwijać konsekwencję w moich działaniach. Druga rzecz to dystans do świata – człowiek przejmuje się tyloma rzeczami, zapominając o tym, że może po prostu, zwyczajnie, cieszyć się najmniejszymi rzeczami. I trzecia – pies uczy miłości. Oczywiście, wiele osób mówi, że pies nie może kochać – ale pies kocha całym sobą i pokazuje, jak niedoskonała jest ludzka miłość, pełna pretensji, dumy i stawiania warunków.

Czy wychowałaś się w domu ze zwierzętami? Czy wychowanie przez rodziców wpłynęło na Twoją postawę do zwierząt, czy raczej to Twoja osobista cecha?

W moim domu zwierzęta były zawsze, ale niekoniecznie . Jako dziecko miałam silną alergię, dlatego rodzice długo powstrzymywali się przed czymkolwiek futerkowym w domu, ale pamiętam z dzieciństwa papużki, rybki, żółwia. Potem gryzonie – dwie myszy. Już w liceum zdecydowaliśmy się na kota, który został u rodziców po dziś dzień. Na studiach, prócz psów w domu tymczasowym, miałam również mysz – Stefana, a rok przed jego śmiercią wzięliśmy Białego Jacka. Z psami miałam kontakt u dziadków, do których jeździłam na wakacje. W mojej rodzinie jednak dorośli uczą dzieci szacunku do zwierząt, czułości na ich potrzeby i empatii w zetknięciu z ich krzywdą – widzę to po moim bracie czy kuzynach.

Prowadzisz bloga bardzo profesjonalnie, stosujesz wiele kluczowych zasad online marketingu. Skąd/Gdzie się tego nauczyłaś?

To zasługa mojej pracy – jako copywriter poszerzam ciągle wiedzę o zasady SEO (Przyp. redakcji – Search Engine Optimization – optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) i SEM (Przyp. redakcji – Search Engine Marketing – marketing pod kątem wyszukiwarek), administrowanie stronami, reklamy. Staram się uczestniczyć w szkoleniach. A tak naprawdę jest to trochę ‚zasługa’ mojego perfekcjonizmu – jak coś robić, to pełną parą.

Piszesz bardzo ciekawe i merytorycznie cenne porady na temat opieki nad psami. Skąd czerpiesz wiedzę?

Cieszę się, że jestem tak odbierana. Zazwyczaj wiedzę czerpię z własnych doświadczeń, ale również staram się o podstawy teoretyczne – czytam dużo książek, artykułów polskich i obcojęzycznych dotyczących behawioru i wychowania psów. Staram się być na bieżąco z nowinkami, cały czas próbować czegoś nowego, a gdy to się sprawdzi albo nie – po prostu o tym pisać. Do tematów, które mnie czy moich czytelników interesują, ale o których nie wiem aż tyle, przygotowuję się dodatkowo.

Paulina Dudek Blog BialyJack.pl o psach rasy jack russell terrie

Piszesz i publikujesz posty regularnie. To musi być dość czasochłonne. Jak znajdujesz czas na wszystkie swoje zajęcia?

To kolejna zasługa posiadania psa. Trzeba rozplanować sobie dzień tak, aby mieć na wszystko czas, gdy jest się odpowiedzialnym za jakieś stworzenie. Mój dzień trzyma się zwykle ustalonych ram czasowych, obowiązki na dzień następny i to, co zrobiłam w danym dniu, notuję w podręcznym kalendarzu. A jeśli wiem, że będę zajęta, staram się zrobić parę rzeczy wcześniej. Dzięki temu mam czas na pracę, prowadzenie bloga, spacery i ćwiczenia z psem, spędzanie czasu z najbliższymi i przyjaciółmi, ale również relaks przy lampce wina i dobrej książce.

Czego Twoim zdaniem, brakuje rówieśnikom, którzy prowadzą nudny, smutny tryb życia typowy dla malkontenta?

Z moich obserwacji wynika, że zwykle tym, czego brak moim rówieśnikom, to poczucia rzeczywistości i odpowiedzialności za coś więcej, niż własne śniadanie.

Czy dużo czytasz? Co najchętniej?

Czytam bardzo dużo i szybko, co bywa problemem, gdy w kilkugodzinną podróż pociągiem muszę wziąć stertę książek ;) Obecnie najchętniej sięgam po thrillery i kryminały, choć czasem dla rozrywki i zupełnego „odstresowania” biorę do ręki również … romanse. Staram się to przeplatać nowościami, ambitniejszymi książkami, a przy odpowiednim nastroju również poezją. Ostatnie pozycje na mojej półce to Stephen King, Tess Gerritsen oraz Katchy Reichs.

Podziwiam tak świetnie zorganizowane życie, jakie prowadzisz. Przy tym całym intensywnym zaangażowaniu, zdradź nam proszę, jakie masz plany, marzenia na najbliższą przyszłość.

Plany na najbliższą przyszłość to przede wszystkim rozwijanie mojego bloga. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję, że całkiem fajny projekt. Rok 2014 i 2015 będą szczególnie ważne, bo szykuje się wiele zmian zawodowych i prywatnych, dlatego już teraz odziewam się w dobre myśli i generuję pozytywną energię, aby móc to przetrwać. Na pewno, bez względu na to, jak ułoży się życie, przyszłość wiążę z czworonogami oraz pisaniem.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy tobie mnóstwa sukcesów, wielu wiernych czytelników bloga i satysfakcji z twojej pracy. Trzymamy kciuki za twój udział w konkursie na Bloga 2013 Roku.

Copy of image2993

Odwiedź stronę Pauliny 

Jeżeli uznasz, że ten tekst zawiera wartościowe treści, prosimy, poleć znajomym na Facebooku lub przez Google+ Może komuś te przemyślenia w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY!

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment