Autor CREA

Magazyn dla kobiet kreatywnych CREA CREA GdyKobietyTworza.pl powstał by promować twórczość kobiet oraz inspirować, edukować i zachęcać kobiety do realizacji własnych pasji i marzeń. CREA to artykuły na temat reklamy, marketingu, psychologii sukcesu, to prezentacja twórczych kobiet, galeria sztuki i sklep kreatywny.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sukces i Inspiracje»Filmy na YouTube»MEDYTACJA DLA KAŻDEGO - Elżbieta Krzyżaniak (wprowadzenie w świat medytacji)

MEDYTACJA DLA KAŻDEGO - Elżbieta Krzyżaniak (wprowadzenie w świat medytacji)

W obecnym czasach, gdy nasze życie zdaje się przyspieszać z roku na rok, nie tylko gubimy się w kalendarzu, zapominając, jaki mamy dzień, ale przede wszystkim gubimy się w tym, co dla nas istotne, najważniejsze – czyli Jaki jest cel naszego bycia na ziemi? taki nasz jednostkowy, nie globalnie cel ludzkości. Tylko nasze osobiste Po co jestem? Co mam zrobić?

Odpowiedzi na te pytania niestety nikt nam nie udzieli. To nasza osobista wędrówka przez życie i my sami musimy szukać odpowiedzi. Ta odpowiedź jest w nas, zawsze dostępna, a jednocześnie trzeba wykonać, no może nie ciężką, ale systematyczną, świadomą pracę nad sobą – przyjrzeć się własnym przekonaniom, rozprawić z rozleniwiającymi nawykami, szkodliwymi myślami, aby dotrzeć do wnętrza siebie, gdzie można usłyszeć cichy głos szepczący odpowiedzi, których szukamy.

Wyciszenie i Świadomość

To podstawa, aby nasze życie nabrało piękniejszego wymiaru, dając nam poczucie szczęścia, miłości i harmonii.

Wyciszenie można osiągnąć na wiele sposobów. Polecamy kilka z nich:

  • Kontakt z przyrodą
  • Kontakt ze zwierzętami (Uwaga! bardzo aktywny, wymagający ruchu pies nie pomoże w uspokojeniu, ale kot z pewnością)
  • Słuchanie muzyki relaksacyjnej lub innej spokojnej, którą lubimy
  • Cicha obserwacja (moje ulubione zajęcie) – usiądź czasem gdzieś w mieście na ławce i bez słowa obserwuj toczące się wokół życie. Staraj się w tym czasie nie myśleć, nie oceniać tego co widzisz – NIE NAZYWAĆ ŻADNYMI PRZYMIOTNIKAMI!

Stan wyciszenia pomaga wejść w stan medytacji, gdzie jest Źródło poznania Prawdy. Wiem, że trudno nam ludziom Zachodu zrozumieć, czym jest medytacja, dopóki po raz pierwszy jej nie doświadczymy. Z pewnością i najprościej możemy nazwać medytację stanem całkowitego wyciszenia, uwolnienia umysłu od myśli. W tym stanie, wchodzimy kontakt z naszym Wyższym Ja, które pragnie dla nas najwyższego dobra i jeżeli tylko poddamy się prowadzeniu Wyższego Ja, możemy mieć pewność, że cuda w naszym życiu będą zdarzać się na co dzień.

Medytacji trzeba się uczyć

jak każdej rzeczy, której nie znamy, nie rozumiemy i starać się regularnie ją praktykować.

Polecamy słuchanie relaksacyjnych nagrań, jak na przykład wspaniałe medytacje z Elżbietą Krzyżaniak, której łagodny, uspokajający głos czyni prawdziwe cuda i dzielenia się z nami Waszymi sukcesami na drodze do poznania siebie.

Aby posłuchać nagrania, kliknij na obraz u góry.

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebbooku!

Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment