Autor Danuta Antas

Artysta , filolog j. angielskiego, twórca oraz autorskich projektów graficznych cechujących się odważnym designem i specyficzną, trudno uchwytną atmosferą. Promotorka kultury i twórczości kobiet. Stworzyła magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, publikuje artykuły o sztuce, fotografii, marketingu internetowym. Wyróżniana na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Miłośnik przyrody, dobrej książki i ambitnego filmu, właścicielka 2 psów i 3 kotów.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sukces i Inspiracje»Psychologia Sukcesu»Jak przyciągać sukces i dobro do swojego życia?
Jak przyciągać sukces i dobro do swojego życia? | Fot. Depositphotos.com

Jak przyciągać sukces i dobro do swojego życia?

Od dawna wiadomo, że szczęście sprzyja pogodnym ludziom, myślącym pozytywnie, otwartym na nowości i na ludzi, kochającym świat. Mniej osób jednak wie, jak przyciągać sukces i dobro do swojego życia, jak to się robi, by mieć pozytywną postawę. Panuje nawet przekonanie, że łatwo być pozytywnym radosnym, gdy komuś dobrze w życiu się wiedzie. Wtedy, każdy potrafi być pozytywny i szczęśliwy.

Gdyby jednak postawa pozytywna, radosna, była w rzeczywistości wprost proporcjonalna do zasobu portfela, to nie mielibyśmy przypadków załamania nerwowego, alkoholizmu, nadużycia narkotyków, samobójstw w środowisku aktorów, muzyków, pisarzy, ludzi mających raczej pokaźne majątki. Więc to nie zasoby portfela decydują o sukcesie i poczuciu dobra w życiu. To dobra wiadomość dla każdego, kto dotąd uważał, że nie może sam niczego zmienić.

Co zatem w rzeczywistości sprawia, że jesteśmy ludźmi pozytywnymi, że przyciągamy do siebie dobro?

Świat, w którym żyjemy, to skomplikowany mechanizm – organizm, rządzący się prawami fizyki, chemii, biologii. Krótko mówiąc, NATURY. Te zasady działają tak, że podobne przyciąga podobne. Sukces, przyciąga sukces. Powodzenie przyciąga jeszcze więcej powodzenia. Pieniądze lgną do tych, którzy je mają. A kłopoty i pech, do tych, którzy, … no właśnie, co?

Jak to się dzieje, że jedni przyciągają sukces, a inni pecha.

Wina, a może zasługa, wszystko zależy od tego, jak na to spojrzymy, leży po naszej stronie.

To nie świat zewnętrzny kreuje naszą rzeczywistość, tylko my sami, nasz sposób myślenia kreuje naszą rzeczywistość. Ponieważ to, w jaki sposób MYŚLIMY, decyduje o tym, w jaki sposób REAGUJEMY. Sposób reakcji – nasze DZIAŁANIE – z kolei,  powoduje określone konsekwencje, czyli SKUTKI. Bądź brak działania, który też jest rodzajem działania, tyle, że pasywnego. Schemat działania według ciągu MYŚLIMY – REAGUJEMY=DZIAŁAMY – SKUTKI działania powtarzany przez wiele lat życia, doprowadza do określonej SYTUACJI w szerszym znaczeniu SKUTKU.

Wyobraźmy sobie, że znajomi proponują nam spływ kajakami po pięknej, ale dość niebezpiecznej rzece. Sama wizja spędzenia czasu na wypadzie w piękne tereny, na dodatek z dobrymi znajomymi, napawa nas ekscytacją. Ale …, i tu pojawia się strach. Od dziecka mówiono nam, że woda jest niebezpieczna, że można utonąć. Strach był tak wielki, że spowodował, iż nie nauczyliśmy się dobrze pływać. W efekcie, strach ten sprawił, że zrezygnowaliśmy z wyjazdu na spływ ze znajomymi i spędziliśmy wakacje z innymi znajomymi w domkach campingowych nad jeziorem. Było fajnie, pogoda dopisała, opaliliśmy się. Ale gdzieś tam w środku pozostał niedosyt, poczucie, że coś niezwykłego nam umknęło.  Na dodatek, znajomi, ci od kajaków, po powrocie spotkali się z nami i opowiadali, jak fantastycznie było na spływie. Pokazali swoje zdjęcia, z których zrobili wystawę fotograficzną i opublikowali książkę, z ciekawymi opisami miejsc, które odwiedzili. Nawet zarobili niezłe pieniądze na sprzedaży albumów. W gazecie napisano artykuł o nich. Ktoś zrobił z nimi wywiad.

Nagle, dostrzegasz wyraźnie różnicę twojego doświadczenia i tego, jakie zdobyli znajomi od kajaków. Czym ty się możesz podzielić z innymi? Co dobrego, ciekawego, niezwykłego możesz innym powiedzieć o pobycie na campingu, albo nawet w hotelu 4 gwiazdkowym?

Czy widzisz różnicę? Czy czujesz energię, którą emanujesz po takim doświadczeniu?

Jedna decyzja, wyjazd na wakacje. I potem, albo wracasz do szarej rzeczywistości, z dnia na dzień bardziej przygnębiony, czekający z utęsknieniem na kolejne wakacje i swoje 5 minut złudnego poczucia wolności. Albo? … Każdy dzień spędzony na tworzeniu czegoś wyjątkowego jest dla ciebie, jak piękny, wielobarwny, swobodnie latający motyl.

Ty też, pomimo strachu, nieumiejętności pływania, możesz doświadczać kreatywnej ekscytacji i radości życia każdego dnia. Aby było to możliwe, trzeba nad sobą pracować. Trzeba dbać o to, aby utrzymać dobry nastrój każdego dnia. Nie jest to łatwe, bo otoczenie ciągle nam mówi, że jesteśmy źli, głupi, że czegoś nie umiemy. To jest choroba , którą społeczeństwo stara się nas zarazić. A ty? Jeżeli chcesz być zdrowy, musisz sam być swoim lekarzem, psychologiem, dietetykiem, zadbać o odżywianie swojego ciała i umysłu.

Tym razem, skupię się na zdrowiu duchowym i psychicznym razem wziętym.

O dobre samopoczucie trzeba dbać i zabiegać tak samo bardzo, jak o dobre zdrowie fizyczne.

Każdy z nas ma różne sposoby wprowadzania się w dobry nastrój.

Jednym pomaga muzyka, innym ciasto. Ciasta nie polecam, ale z pewnością warto się otaczać miłymi dla oka przedmiotami, zapachami, radosnymi i twórczymi ludźmi.  Warto oglądać inspirujące filmy, czytać ciekawe książki, biografie ludzi, którzy są dla nas autorytetem. Warto spędzać każdą chwilę dnia w dobrym nastroju. Energia, którą emanujemy wówczas, przyciąga do nas coraz więcej dobra. Właśnie dlatego piszę dla Was tego posta w tej chwili, bo pozytywna energia, która mnie wypełnia, sprawia, że chcę się dzielić tym wspaniałym nastrojem.

Aby zadbać o swój dobry nastrój, sprawiłam sobie nawet na przyszły rok CzaroMarownik, nie dlatego, że wierzę w czary:) ale wierzę w magię i to, że o dobre myśli i dobre nastawienie do życia trzeba dbać. CzaroMarownik, to kalendarz – terminarz, który właściwie został mi zupełnie nieoczekiwanie podarowany przez jego Wydawcę. To jeden z czarów, albo magii życia, jak ja wolę nazywać. Dostałam miły, pełen wspaniałych przepisów i porad prezent od osoby, której w zasadzie nie znam. Kontaktujemy się tylko mailowo i to od niedawna.

Gdy tylko wzięłam do ręki CzaroMarownik, poczułam, że został stworzony przez ludzi tak przychylnie i pozytywnie nastawionych do świata, jak ja sama jestem. Czuję, że jego dobra energia będzie mi służyć każdego dnia 2014 roku i pomagać przyciągać jeszcze więcej dobra, za które jestem głęboko wdzięczna Wszechświatu i ludziom.

Z ciepłymi myślami,

Pozdrawiam,

Danuta

Danuta AntasAbout post author
Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment