Autor Danuta Antas

Artysta , filolog j. angielskiego, twórca oraz autorskich projektów graficznych cechujących się odważnym designem i specyficzną, trudno uchwytną atmosferą. Promotorka kultury i twórczości kobiet. Stworzyła magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, publikuje artykuły o sztuce, fotografii, marketingu internetowym. Wyróżniana na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Miłośnik przyrody, dobrej książki i ambitnego filmu, właścicielka 2 psów i 3 kotów.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Praca i Firma»Strony Internetowe»Darmowe strony internetowe - plusy i minusy
Darmowe strony internetowe - plusy i minusy

Darmowe strony internetowe - plusy i minusy

Jeżeli jesteś jedną z tych osób prowadzących swoją działalność gospodarczą, która stoi przed problem zrobienia swojej firmowej strony internetowej, bądź sklepu internetowego, przeczytaj uważnie ten artykuł, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości.

Nie jest dziś tajemnicą, że firmowa strona internetowa lub strona  typu portfolio w przypadku artystów, to wymóg naszych czasów. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że jeżeli nie masz strony www, to jako biznes po prostu nie istniejesz. Chyba tylko stare, rodzinne firmy świadczące usługi na lokalnym rynku, jak choćby szewc, krawcowa, itp. mogą ciągle się obejść bez własnego serwisu internetowego.

Istnieje pewne niebezpieczeństwo w tym całym internetowym pędzie do zaistnienia w sieci. Dostawcy hostingu, telewizyjne reklamy typu strona internetowa za darmo, podsycają emocje, powodując, że nieświadomi klienci łapią się w różnego rodzaju pułapki. Ja sama, projektując strony internetowe w ramach studia reklamy , bardzo często mam kontakt z klientami, którzy ulegli magii słowa za darmo.

Jakiego rodzaju niespodzianki kryje oferta typu darmowa strona internetowa?

Jakie są tego plusy posiadania darmowej strony internetowej?

Niewątpliwym plusem jest to, że jeżeli trafisz na uczciwego i wiarygodnego dostawcę usługi zakładania stron internetowych za darmo, to nie musisz się martwić o hosting, serwer, aktualizację systemu. Usługodawca robi to za ciebie. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić wszystkie aspekty oferowanej usługi i rekomendacje danej firmy. Najlepiej też popytać zaufanych fachowców w branży. Ważne też jest, by myśleć perspektywicznie, że być może w niedalekiej przyszłości taka ograniczona, darmowa strona nie będzie spełniać twoich oczekiwań, bądź wymagań twojego biznesu. Sprawdź zatem na samym początku, czy będzie można taka stronę rozbudować o bardziej zaawansowane opcje.  Przeczytaj również poniżej,

Jakie zagrożenia niesie ze sobą założenie tzw. darmowej strony internetowej?

1. Często oferty założenia strony za darmo obejmują jedynie pierwszy rok korzystania z usługi.

Po roku, dostawca usługi wprowadza opłaty i to niekiedy całkiem spore. Dlatego upewnij się co do szczegółów ofert typu za darmo zanim podejmiesz decyzję. Może okazać się, że z czasem opłaty te wzrosną dość znacznie.

2. Innym niebezpieczeństwem jest brak pewności oferowanej usługi stworzenia strony www za darmo.

Może okazać się po jakimś czasie, że usługodawca nie rozwija swojego serwisu, ma przestarzały system, ty dostrzegasz, że twoja strona wygląda archaicznie w porównaniu z innymi stronami internetowymi. Jednak, podejmując decyzję przeniesienia jej na inny, nowocześniejszy i lepiej się pozycjonujący system, może się okazać, że nie masz dostępu do kodu źródłowego strony www i że nie będzie można jej przenieść do innego serwisu. Całe twoje dotychczasowe pozycjonowanie strony może zostać zmarnowane.

3. Bardzo częstym problemem, z którym spotykam się u moich klientów, jest posiadanie strony internetowej zbudowanej na subdomenie usługodawcy.

Oznacza to brak prawa do adresu internetowego własnej strony www. Jest to dość częsta praktyka w przypadku darmowych stron internetowych. W rzeczywistości masz stronę, pozycjonujesz ją, poświęcasz na to czas i pieniądze, a faktycznie, nie jesteś właścicielem własnej domeny, własnego adresu strony www. Robisz komuś przysługę. Gdy zechcesz przenieś swoją stronę na inny system, to praktycznie nie masz możliwości przeniesienia ani starej, darmowej strony, ani jej nazwy zbudowanej na cudzej subdomenie. Tracisz wszystko, co dotychczas zostało zrobione, zainwestowane, by się reklamować w Internecie.

4. Kolejnym minusem posiadania stron internetowych za darmo jest obecność reklam, widocznych albo na samej górze strony lub w stopce.

Obie pozycje na stronie, są bardzo dobrymi pozycjami ze względu na wyszukiwanie przez roboty Google. Zamiast wykorzystać te obszary, by lepiej promować swój biznes, w rzeczywistości reklamujesz cudze firmy. Ktoś inny, zamiast ciebie, zarabia na tym pieniądze. Poza tym, obecność reklam nie sprzyja budowaniu wizerunku poważnej firmy. Wręcz przeciwnie!

PAMIĘTAJ! darmowe strony internetowe to najczęściej bardzo ograniczone rozwiązanie.

1. Zazwyczaj masz limit podstron, które możesz stworzyć.

2. Nie masz dostępu do kodu źródłowego strony, nie możesz instalować na niej żadnych skryptów.

3. Nie możesz dowolnie dysponować swoją stroną.

4. Nie masz wpływu na to kiedy i jak jest aktualizowany, czy też rozwijany dany system, na którym jest stworzona strona.

To tylko kilka z najistotniejszych aspektów, które trzeba rozważyć, planując założyć stronę internetową firmy.

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Danuta AntasAbout post author
Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment